مصرف نوشیدنی های انرژی را متوقف کنید! فوق تخصص قلب و عروق را در بمبئی بخوانید

اداره ایمنی و استاندارد مواد غذایی هند (FSSAI) ادعا می کند که معجونات کافئین و جینسینگ ، طبق استانداردهای بهداشتی ، غیر منطقی و غیر مجاز است. سه شرکت از بمبئی ، گورگاون و پونا سرکوب شده اند.

تنظیم کننده های ایمنی مواد غذایی فروش چند محصول دیگر را که دارای ترکیبات مشابه هستند و به عنوان تسکین دهنده خستگی ، بهبود دهنده هوشیاری ، تسکین دهنده فشار و تنش دسته بندی می شوند ، ممنوع کرده اند. این نوشیدنی ها که در بطری ها و کیسه های کوچک موجود است ، به طور کلی توسط جوانان به عنوان بیانیه مد یا نوشیدنی های بهداشتی مصرف می شود.

FSSAI گفت ، “اثرات خصمانه” معجونات کافئین و جینسینگ – ترکیبی که از گیاهان دارویی استنت قلب  برای ساخت داروهای چینی به شکل سنتی استخراج می شود ، دلیل اصلی ذکر شده توسط هیئت علمی بود. این هیئت همچنین هشدار داد که ادعا شده توسط مجله قلب و عروق کانادا ، در صورت مصرف همراه با الکل ، اثرات آن می تواند کشنده باشد. این هشدار می دهد که اثرات مخالف ، در صورت ترکیب با الکل یا سایر داروها ، می تواند باعث مرگ ناگهانی قلبی شود. FSSAI با ساخت این نامه ها شروع به سرکوب تولیدکنندگان کرد. این شرکت ها را در وب سایت خود به صورت عمومی ارسال کرده است.

نگرانی های فعالان بهداشت درباره تنظیم مواد تشکیل دهنده نوشیدنی های انرژی زا در هند وجود دارد. محتوای کافئین نگرانی اصلی است. به طور کلی محتوای کافئین در نوشیدنی های گازدار تنظیم می شود – 145 قسمت در میلیون (ppm). با این حال ، برای نوشیدنی های انرژی زا چنین آیین نامه ای وجود ندارد. در بعضی از آنها ، محتوا به 320 ppm می رسید. فعالان ادعا کردند که چنین نوشیدنی هایی دارای مقدار زیادی کافئین هستند و می تواند در طولانی مدت منجر به اثرات سوverse جدی بر سلامتی شود.

سرکوب FSSAI زمانی صورت گرفت که فعالان بهداشت در مورد تنظیم مواد تشکیل دهنده در این نوع نوشیدنی ها صدای زیادی را مطرح می کردند. این برخورد منجر به ممنوعیت فوری – Monster and Absolutely Zero تولید شده توسط Monster Energy of India شد. Cloud 9 با طعم های مختلف ساخته شده توسط Pushpam Foods & Beverages؛ نعناع لیمو Tzinga ، سفره Tzinga Tropal و توت فرنگی انبه Tzinga ساخت شرکت Hector Beverages. در اعلامیه های ارسال شده به این سه شرکت ، این دستورالعمل توقف فوری تولید ، فروش و توزیع را اعلام کرد.

تیمی از محققان و پزشکان درباره تأثیر این نوع نوشیدنی ها بر قلب هشدار داده اند. در مقاله منتشر شده محققان گفته اند كه مهم است كه قبل از مصرف با پزشك متخصص قلب مشورت شود. متخصصان قلب در بمبئی به شدت از نتایج تحقیق پشتیبانی می کنند. آنها ادعا می کنند که مخلوط کردن کافئین ، جینسینگ و الکل یا مواد مخدر منجر به ایست قلبی در افراد جوان و سالم شده است. آنها از مردم می خواهند که فقدان مقررات در مورد این نوشیدنی های دارای سطح بالای کافئین را درک کنند. و اصرار دارند که والدین باید فرزندان خود را در مورد مصرف آن توصیه کنند. علاوه بر این ، متخصصان قلب در بمبئی اصرار دارند که باید بر روی برچسب ها هشدار داده شود که “مصرف نوشیدنی های انرژی زا خطرناک برای زندگی است.”

مصرف نوشیدنی های انرژی را متوقف کنید! فوق تخصص قلب و عروق را در بمبئی بخوانید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top